10.10.10 | Jesenice B - Slapy 3:0 (3:0)

Oproti minulému zápasu jsme tentokrát mohli počítat s navrátilci Jakubem Laštovkou a Tomášem Kynčlem. Ale to bychom nebyli my, abychom nepočítali i ztráty. Tentokrát, pro zranění, chyběl Honza Chroust a také, z důvodu pracovních povinností, i Láďa Matoušek. Proto jsme museli změnit, vedle zálohy, také obranou čtveřici. Na stoperu se objevil Kuba Laštovka, zleva začal tradičně Pavel Sleza, vpravo tentokrát Petr Vohralík a na předstoperu, střelec našeho posledního gólu, Tomáš Matoušek. Ve snaze posílit zálohu a zároveň využít kvality Tomáše Kynčla, který se postavil do středu zálohy, jsme na pravý kraj postavili kapitána a předsedu klubu Ivana Pergla, který se letos objevoval zatím výhradně na pravé straně obrany. Zleva zálohu doplnili Tomášové Šmíd a Sleza. V útoku začal další Tomáš Petrák společně s Lubošem Chroustem ml.

Utkání začalo z naší strany velice aktivně. Už v páté a šesté minutě se do dvou velkých šancí dostal Tomáš Petrák, kdy se svým důrazem dostal až tváří tvář domácímu gólmanovi, ale k naší škodě v obou případech přestřelil. Naše úvodní aktivita vyvrcholila v osmé minutě, kdy po standardní situaci trefil odražený míč do tyče Tomáš Matoušek. Následovala pasáž, kdy byli aktivnější domácí. Nejprve, po chybě obrany, nastřelili tvrdou ranou břevno (12. minuta) a v 25. min. po rohu domácích, zachránil pokus domácího útočníka reflexivně na čáře Haby. Ve 27. minutě se do své další šance opět probojoval Tomáš Petrák. Ale znovu, jako již dvakrát v tomto a několikrát i v předešlých zápasech tohoto ročníku, se mu skórovat nepodařilo. Nedáš, dostaneš. V našem případě třikrát. Poprvé, Haby neudržel míč při rohovém kopu, soupeř střílel z malého vápna (35. min 1:0). Ve 44. minutě se ještě do velké šance po krásné přihrávce Tomáše Kynčla dostal Luboš Chroust ml., ale ani on nebyl schopen skórovat. Naopak soupeř to dokázal ještě dvakrát. Podruhé se mu to podařilo po chybě Ivana Perglera a následně, potřetí, ve stejné minutě po pod obné chybě Petra Vohralíka (3:0, 45. min). Stejně tak skončil i poločas a vlastně i celý zápas.

Do druhého poločasu vyměnil nedůrazného Luboše Chrousta Pavel Pešek (46. min.) a v 65. min nahradil unaveného Tomáše Slezu Honza Zápotočný. Úkol na druhý poločas zněl jasně: neobdržet žádný další gól a případně nějaký vstřelit. Začali jsme aktivně. Hned v první minutě druhého poločasu se po akci Tomáše Petráka dostal do šance Makes, ale místo pohotové střely zvolil „bruslařský přešlap“ a o šanci tak přišel. Stále jsme byli aktivnější, ale soupeř využíval naší otevřené hry k rychlým protiútokům, kdy nás několikrát od obdržené branky źa chránil Haby. Ještě v 76. minutě se do tutové šance dostal, kdo jiný, než Tomáš Petrák, ale jako obvykle nedal. V 80. minutě pak, po faulu na Pavla Slezu, těsně minul Tomáš Kynčl z přímého kopu. Ale to bylo vše. Branku jsme již ani nedostali, ani nedali.

Opět, po ne úplně špatném výkonu, jsme odešli poraženi. Spolehlivě zahrál Kuba Laštovka a Pavel Sleza, velice dobře, určitě v prvním poločase, Tomáš Kynčl. Ale i ostatní nezahráli úplně špatně. Nebýt několika hrubých individuálních chyb, bohužel našich nejzkušenějších hráčů, a proměnit jednu dvě šance, mohlo být vše jinak. Ale na „kdyby“ se nehraje. Takže další šance v sobotu doma proti Zvoli.

Hodnocení hráčů 1-5 (1-nejlepší......5-nejhorší)

brankář: T. Muller (3,5) stoper: J.Laštovka (3) levý obránce : P. Sleza (3) pravý obránce P. Vohralík (4) předstoper : T.Matoušek (3,5)

Záložní čtveřice zprava: kapitán a předseda oddílu I. Pergler (4,0), T.Sleza(3,5 ŽK), T.Kynčl (3,0), M. Šmíd (3,5)

v útoku: T. Chroust ml. (4,0) T. Petrák. (4,0) Na lavičce: a P.Pešek(3,5), J. Zápotočný(3,5), trenér : J.Nádraský, vedoucí mužstva J. Hájek st.,realizační tým: L.Chroust st.