11.06.11 | Mníšek B - Slapy 0:4 (0:1)

V brance tedy opět začal, ve vynikající formě chytající, Tomáš Muller, na stopera se postavil Láďa Matoušek a před něj se posunul Tomáš Sleza. Krajní obránci zůstali stejní, zprava předseda klubu a kapitán Ivan Pergler a vlevo Tomáš Petrák. Zálohu tvořili zleva Tomáš Matoušek, Áda Krmela, Honza Chroust a Honza Zápotočný no a v útoku si dávnou úspěšnou spolupráci připomněli Martin Šmíd a hrající trenér Pepa Nádraský.

Za řízení rozhodčího Biskupa, před zraky asi 40 diváku (hodně slapských), na zmoklém hřišti za teplého počasí začal zápas náporem domácích. Prvních patnáct minut jsme se skoro nedostali z naší poloviny. Domácí nás jasně přehrávali využívajíce rozlohu hřiště v kombinaci s několika hráči z A týmu. Naopak slapští si nebyli schopní ani pořádně přihrát, natož něco fotbalového vymyslet. Naštěstí máme v týmu Adama. V 15. min si naběhl na Makesem zahraný rohový kop a z blízka se prosadil hlavou 0:1. To domácími viditelně otřáslo. Hra se vyrovnala a postupně jsme se začali dostávat do rychlých protiútoků, které jsme ale nedokázali gólově využít. Ke konci prvního poločasu přišly asi nejvážnější šance domácího týmu. Jakoby Slapům došly síly, domácí nás uzavřeli před naším pokutovým územím a bušili do nás. Nám se nedařilo kolikrát ani odkopnout míč a jen díky opět vynikajícímu Habymu a obětavosti obránců jsme neinkasovali. Tlak vyvrcholil ve 45. min, kdy domácí hráč netrefil po závaru a asi třech střelách naší prázdnou branku. Ubránili jsme tedy poločasový výsledek 0:1, což se ukázalo jako klíčový moment celého zápasu.

Do druhé půle jsme šli opět s naší standardní taktikou, nedostat hned gól a naopak zkusit nějaký přidat. Díky našemu vedení museli domácí více otevřít hru a hrát aktivně. Naopak, my jsme hráli defenzivněji a snažili se využít volnějšího prostoru na domácí polovině k rychlým brejkům. A taktika slavila úspěch. Nejprve jsme ještě zahodili několik nadějných příležitostí, které většinou zneškodnil vynikající domácí brankář, aby si v 65. min Pepa Nádraský zaběhl za obranu domácích na přesný centr kapitána Ivana Perglera a lehkým přehozením překonal domácího brankáře 0:2. V 78. min po rychlém vhazování Honzy Zápotočného, našel Pepa Nádraský měkkým obloučkem naběhnutého Honzu Chrousta, který střelou k tyči, pravda za pomoci domácích obránců, skóroval. No a do třetice v druhé půli, v 82. min Honza Zápotočný vybojoval míč, poslal ho opět na rozběhnutého Pepu Nádraského, který našel zpětnou přihrávkou ve vápně domácích naběhnutého Adama Krmelu a ten s jistotou uzavřel skóre zápasu, svým druhým gólem, střelou podél vybíhajícího gólmana 0:4 .

Co dodat. Opět jsme do puntíku splnili taktické pokyny, zachytal brankář, nechybovala obrana, bojovala záloha a hlavně, stříleli jsme góly! Opět děkuji všem, kteří přišli. Byť nás bylo jen jedenáct a ještě ve složení, které bych před jarní sezonou rozhodně nenazval optimální, dokázali jsme znovu zvítězit. Dokázali jsme zahrát jako tým. Nikdo nic neflákal, nikdo si nehrál na „pana fotbalistu“ a všichni tomu dali vše. Hlavně teda pak na po zápasové schůzi, která se také mimořádně vydařila. A tak to má vypadat. Díky.

Poslední zápas sezóny odehrajeme na našem slapském hřišti v sobotu 18. 6. 2011 od 17:00 proti momentálně třetímu celku tabulky Psárům. Doufám, že by nás tentokrát mohlo být i víc, než těch jedenáct hráčů, co jsem si přál minule.

brankář: T Muller, stoper: L. Matoušek, pravý obránce: I. Pergler (kapitán), levý: T. Petrák, předstoper: T. Sleza T. Matoušek, záložní čtveřice zprava: T. Matoušek, J. Chroust, A. Krmela, J. Zápotočný, v útoku: M. Šmíd, J. Nádraský

hrající trenér: J. Nádraský, J. Hájek st., vedoucí mužstva L. Chroust st., asistent rozhodčího J. Mejsnar