18.06.11 | Slapy - Psáry 2:2 (0:1)

Brance začal Tomáš Müller, ve stoperské dvojici Tomáš Sleza s Tomášem Matouškem, na pravé straně obrany předseda klubu a kapitán Ivan Pergler a vlevo Tomáš Petrák. Záložní čtveřici tvořili zleva Martin Šmíd, Adam Krmela, Honza Chroust a Pavel Pešek a v útoku dvojice Kuba Laštovka a hrající trenér Pepa Nádraský. No a na lavičce zmiňovaný Vilda Krmela.

Za vytrvalého deště na podmáčeném hřišti, sledováno asi dvaceti skalními fanoušky, začal za řízení rozhodčího Fila poslední zápas sezóny. Ani jednomu týmu se, asi i díky dešti, nechtělo hrát moc aktivně a míče většinou končily po nákopech obránců buď u brankářů, nebo byla útočná akce zastavena pro offside. Přesto jsme si vypracovali několik zajímavých příležitostí, ale ani Honza Chroust a ani Kuba Laštovka se neprosadili. Naopak, hosté se dostali, po naší chybě při námi rozehrané standardce do rychlého brejku, který zakončili střelou do prázdné branky 0 :1 (35. min). Po inkasované brance jsme nezpanikařili a začali jsme se tlačit před branku hostů. Nejprve se do šance dostával Pepa Nádraský, ale i přes evidentní faul zůstala píšťalka rozhodčího němá, aby pak při následném rohovém kopu zazněla a k překvapení všech, ukázal rozhodčí na značku pokutového kopu. Bohužel, Honza Chroust neměl střelecký den a pouze orazítkoval pravou tyč soupeřovi branky. Do konce poločasu jsme tak již nic zajímavého nepředvedli. Naopak, rozhodčí Filo pokračoval ve zvláštním způsobu vedení utkání, rozdával jednu žlutou kartu za druhou a poločas ukončil zřídka vídaným extempore s hostujícím pomezním, kterého po asi pětiminutové diskuzi vykázal na tribunu.

Druhý poločas začal v podstatě tak, jak první skončil. Za nečitelného řízení hry rozhodčím, jsme se postupně dostávali do šancí, ale dlouho se nám nedařilo vyrovnat. Až v 58. minutě vše propálil a s přispěním teče hostujícího hráče vyrovnal kapitán Ivan Pergler 1:1. V 60. min se do hry zapojil Vilda Krmela, který nahradil Pavla Peška. Postavil se do útoku a hned se dostal do obrovské šance, kdy po přihrávce Pepy Nádraského orazítkoval břevno hostující branky. Stále jsme se snažili hrát aktivně, ale i vinou terénu chyběl klid v rozhodujících chvílích. Rozhodčí ještě jednou přehlédl evidentní faul na Pepu, aby v 72. min. opět po námi rozehraném míči, tentokrát po vhození autu, se k němu dostali hosté a po rychlé kombinaci se opět ujali vedení 1:2. Naštěstí, hned po rozehrání jsme se dostali do šance, kdy Kuba Laštovka zatáhl míč po pravé straně a nacentroval před branku. Hosté ještě odvrátili na rohový kop, který rozehrál Makes. Na přetažený centr si naskočil Adam Krmela, vrátil ho před branku hostí, kde se hlavou prosadil Kuba Laštovka 2:2 (73. min.). Zkusili jsme ještě zabojovat a přidat třetí gól, ale nakonec jsme po dvou šancích hostí byli rádi za konečnou remízu 2:2, která znamenala posun před celek z Vraného na konečnou 10. příčku tabulky III. A třídy.

Konec dobrý, všechno dobrý. Díky třinácti bodům z posledních šesti zápasů jsme zachovali příslušnost ve III. třídě i pro další sezónu, což byl hlavní cíl, se kterým jsme vybíhali do bojů v jarní fázi soutěže. Přesto, že jsem už pomalu přestával věřit v úspěch (domácí remíza s Vraným gólem v poslední minutě), mužstvo se po několika přídělech dokázalo semknout a vyhrát všechny rozhodující zápasy v závěru sezóny. Se všemi čtyřmi mužstvy, která skončila v konečné tabulce za námi, máme aktivní bilanci. Nejdůležitějším momentem jara byla, alespoň z mého pohledu, nečekaná, ale zasloužená výhra ve Hvozdnici, po které byla záchrana již v podstatě jasná.

Škoda mnoha zranění, která poznamenala složení týmu a ovlivnila námi předváděnou hru. Největší ztrátou bylo asi zranění Jardy Hájka ml. po čtvrtém kole, které se nakonec ukázalo být velice vážné, a budeme rádi, pokud se vrátí do jarních bojů příští sezóny. Ale i další zranění se negativně projevila v průběhu celé sezóny. Ať už to byl Pavel Sleza, Honza Chroust, Luboš Chroust ml., nebo Tomáš Čeleda a Petr Vohralík. Ač se zdál na začátku sezóny kádr dostatečný a počítali jsme s postupnou generační obměnou hráčů, realita byla nakonec jiná. Tak snad příští rok. Za tento rok děkuji všem hráčům, kteří odehráli i byť jen pár minut. Také bych chtěl poděkovat celému realizačnímu týmu, Lubošovi Chroustovi st. a Jardovi Hájkovi st. za pomoc a podporu, všem pomezním, kteří nás v sezóně drželi na lajně a určitě i všem divákům a příznivcům za návštěvy nejen na domácím stadiónu. Nashledanou v příští sezóně.

brankář: T Muller, stoper: T. Sleza, pravý obránce: I. Pergler (kapitán), levý: T. Petrák, předstoper: T. Matoušek, záložní čtveřice zprava: P. Pešek (60.min V. Krmela), J. Chroust, A. Krmela, M. Šmíd, v útoku: J. Laštovka, J. Nádraský

hrající trenér: J. Nádraský, J. Hájek st., vedoucí mužstva L. Chroust st., asistent rozhodčího J. MejsnarKonec formuláře