Komentáře - A mužstvo 2011/2012

III. A třída okres Praha-západ(2011/2012)

 
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Psáry 26 22 2 2 116: 40 68 ( 29)
2. Vestec 26 19 2 5 111: 42 59 ( 20)
3. Radlík 26 13 4 9 63: 47 43 ( 4)
4. Libeř 26 12 6 8 62: 56 42 ( 3)
5. Zvole B 26 12 3 11 73: 66 39 ( 0)
6. Bojanovice 26 11 6 9 52: 62 39 ( 0)
7. Davle 26 13 0 13 53: 52 39 ( 0)
8. D. Břežany 26 11 3 12 66: 68 36 ( -3)
9. Hvozdnice B 26 10 4 12 67: 78 34 ( -5)
10. Jesenice B 26 9 7 10 46: 59 34 ( -5)
11. Vrané 26 8 7 11 57: 60 31 ( -8)
12. Jíloviště B 26 9 3 14 61: 73 30 ( -9)
13. Slapy 26 6 0 20 49:103 18 (-21)
14. Hradištko B 26 3 1 22 42:112 10 (-29)

 

Rk. Jméno

1. Jan Chroust 14 6 0
2. Josef Nádraský 10 4 0
3. Tomáš Sleza 4 4 0
4. Michal Provazník 4 0 0
5. Petr Pšenička 3 1 0
6. Ladislav Matoušek 2 3 1
7. Pavel Sleza 2 1 0
8. Jakub Laštovka 2 2 0
9. Tomáš Čeleda 2 1 1
10. Vilém Krmela 2 1 0
11. Martin Šmíd 2 3 0
12. Jaroslav Hájek 1 1 0
13. David Fott 1 0 0
14. Ivan Pergler 0 5 1
15. Tomáš Petrák 0 1 0
15. Tomáš Matoušek 0 0 0

 


 

Sezóna 2011/2012

Branky : -Sudí : SvobodaKomentář :

    Po letní pauze se v sobotu 27. 8. 2011 rozběhl nový ročník fotbalové III. třídy v okrese Praha-západ. V něm jsme přivítali na svém hřišti tým z Vraného, se kterým jsme měli v minulém roce kladnou bilanci. Po šňůře proher ve všech třech přípravných zápasech jsme byli zvědaví, zda to bylo způsobeno jen volbou těžších soupeřů a shodou okolností, nebo nám to naopak dávalo pravdivý obraz kvality našeho týmu. Bohužel, alespoň prozatím, se druhá možnost zdá být pravděpodobnější.

    Za chladného a deštivého počasí, na perfektně připraveném hřišti před asi třiceti diváky, jsme novou sezónu začali tak, jak jsme skončili tu minulou. Opět, hlavně vinou dovolených a Bušmuže, jsme nemohli počítat se všemi hráči. Chyběli Haby, Kuba Laštovka, Vilda Krmela, Láďa Matoušek zranění Makes a Honza Zápotočný, rekonvalescenti Jarda Hájek ml. a Kejsy a také jarní tahoun Áda Krmela, který je na hostování v Novém Kníně. I přes to nás nakonec bylo tak akorát, hlavně díky třem novým posilám, Petrovi Pšeničkovi, Michalovi Provazníkovi a Vojtovi Nádraskému (dočasně na dva zápasy), pro něž to měl být premiérový zápas za slapský „A“ tým. A také chci připomenout návrat našeho zkušeného hráče Pavla Zemana, který se nám vrátil z ročního studijního pobytu v zahraničí.

    V brance začal Marcel Čeleda, na liberu Pavel Zeman (c), předstoper Tomáš Sleza, na pravé straně obrany předseda klubu Ivan Pergler a vlevo Pavel Sleza. Záložní čtveřici tvořili zprava Tomáš Matoušek, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku se vedle sebe postavili, poprvé v mistrovském utkání, Pepa a Vojta Nádraských. Na lavičce zůstali připraveni Tomáš Petrák, Pavel Pešek a Michal Provazník.

Zápas začal naším náporem, kdy jsme si vypracovali několik nadějných příležitostí, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Asi největší neproměnil Vojtěch, kdy špatně trefil míč a z deseti metrů netrefil branku. Naopak, tvrdě a houževnatě hrající soupeř se prosadil hned z první střely na branku, kdy po slabě odvráceném rohovém kopu a nedůrazném bránění se pohotovou střelou pod břevno naší branky prosadil hostující hráč 0:1 (20. min). Pokračovali jsme ve snaze vstřelit branku, ale začali jsme propadat ve středu záložní řady, která přestala stíhat. Hosté se dostali do dvou protiútoků, které oba dva s trochou štěstí proměnili 0:2 (37. min) a 0:3 (38. min). Takže na konci první půle bylo v podstatě po zápase.

    V druhé půli jsme postupně poslali na hřiště Tomáše Petráka (45. min za Ivana Pergler), Pavla Peška (60. min za Vojtěcha Nádraského). Přesto, že jsme hráli po většinu druhého poločasu na polovině soupeře, nevypracovali jsme si proti obětavě a tvrdě hrajícím hostům na stále více mokrém hřišti vážnější příležitost ke skórování.

    Škoda, výsledek se může zdát krutý, ale s ohledem na naši předvedenou hru je asi spravedlivý. Nezbývá, než se pokusit příští kolo, v sobotu od 17:00 v Psárech, o nápravu a to jak bodovou, tak hlavně v předvedené hře.


Sestava :

           
  P.Sleza P.Pšenička      
           
  T.Sleza T.Čeleda J.Nádraský    
M.Čeleda          
  P.Zeman J.Chroust V.Nádraský    
           
  I.Pergler (c) T.Matoušek      
           

Branky : -Sudí : SlukaKomentář :

    Ke druhému zápasu sezóny zavítali v sobotu 3. září slapští hráči na horkou půdu Psár, kde se kolem bývalého reprezentanta Pavla Kuky sešel tým, který v podstatě celý minulý rok hrál o první místo v tabulce a jen vinou slabšího jara nakonec z bitvy o nejvyšší příčku vypadl. Po letošním posílení o bývalé hráče z Vestce si myslím, že budou nejvážnějším kandidátem postupu. A tomu také odpovídal vývoj utkání.

     Za teplého, přímo letního sobotního odpoledne, na kvalitně připraveném trávníku, za vůně grilovaných klobás, jsme se chtěli pokusit odčinit prohru z domácího utkání. Tentokrát nebyl problém s tím, že bychom se nesešli. Naopak, bylo nás o jednoho hráče více, než kolika hráčům umožňují pravidla nastoupit. Doufám, že to takto vydrží i do budoucna a to přesto, že i tento stav přináší určité nepříjemnosti. Ale takový je prostě sport.

V brance podruhé za sebou dostal příležitost Marcel Čeleda, stoperské duo tvořili kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou, na levé straně obrany Pavel Sleza a na pravé pak, místo zraněného předsedy Ivana Perglera, Tomáš Petrák. Záložní čtveřice se skládala zprava z Tomáše Matouška, Jakuba Laštovky, Honzy Chrousta a Petra Pšeničky no a v útoku nastoupili, naposledy v této sezoně vedle sebe, Vojtěch a Pepa Nádraských. Na lavičce tentokrát zůstali připravení Martin Šmíd, Vilda Krmela, Tomáš Čeleda a Michal Provazník.

 

    Co napsat o zápasu? Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme v 9.min. 3:0 a bylo po zápase. První dva góly padají z části na gólmana, kdy si nejprve ve 3.min nepostavil zeď na přímý kop zhruba ze třiceti metrů a následně střelu pouze vyboxoval do šibenice (1:0), aby o dvě minuty později laxně sledoval boj naší obrany v malém vápně s vysokými míči zakončený gólem na 2:0. No a do třetice, o další čtyři minuty později, opět po přímém kopu 3:0 (9.min). Domácí nás jasně přehrávali, snadno se dostávali přes střed hřiště do rozhozené obrany a vytvářeli si další šanc e, které ve 14. min (4:0) a ve 26. min (5:0) skončily dalšími góly v naší síti. Slapy dokázaly v první půli pouze dvakrát zahrozit, kdy Pepa Nádraský po křídelních akcí z pravé strany hledal ve vápně nabíhající spoluhráče, kteří se však nedokázali prosadit.

 

    Do druhé půle jsme udělali dvě změny, kdy Vojtu Nádraského vystřídal Makes a Tomáše Matouška nahradil Vilda Krmela. Také soupeř vystřídal. Do druhé půle již nenastoupil Pavel Kuka a následně zraněného Goki, který celou minulou sezonu a i letošní přípravu odehrál ve Vestci, nahradil jeho bratr. To nás zřejmě zachránilo od většího debaklu. Druhá půle se pak nesla ve znamení nepřesností a nervozity, kterou umocňovaly nepřesné výroky sudího, který zbytečně kouskoval hru a naopak některé ostré zákroky přehlížel. Vše vyvrcholilo v 60.min, kdy právě střídající psárský hráč udeřil po odpískání jeho faulu hlavou do obličeje Tomáše Petráka. Ač všichni na hřišti ošklivý a nefotbalový zákrok viděli, k překvapení nejen nás, uviděl psárský hráč pouze žlutou kartu. Následně se utkání již jen dohrávalo, bohužel ve velice nervózní náladě se spoustou osobních soubojů. Přesto, že jsme měli do konce utkání více ze hry a branku Psár i několikrát ohrozili, skórovat se nám nepodařilo.

 

    Druhá prohra, opět rozhodnuto po prvním poločase a znovu bez vstřeleného gólu se skórem 0:8. To je naše vizitka prvních dvou zápasů letošního podzimu. V příštím zápase přivítáme na našem hřišti v sobotu 10.9.2011 od 17:00 hráče Jíloviště „B“. Doufám, že se opět dostavíme v co největším počtu a tentokrát se nám podaří i skórovat a vyhrát.


Sestava :

           
  P.Sleza P.Pšenička      
           
  T.Sleza J.Laštovka J.Nádraský    
M.Čeleda          
  P.Zeman (c) J.Chroust V.Nádraský    
           
  T.Petrák T.Matoušek      
           

Branky : Petr PšeničkaSudí : FiloKomentář :    Naše mužstvo za slunného sobotního odpoledne přivítalo nováčka soutěže Jíloviště B. Zápas přijel pískat sudí Filo. Před hojnou účastí diváků mělo Slapské mužstvo jediný cíl, a to konečně vyhrát.    V bráně tentokrát nastoupil Habásko, který zastoupil Marcela Čeledu, jenž lehce přetáhl rodinnou oslavu a v rámci bezpečnosti raději zůstal pouze mezi diváky. V obraně zleva P.Sleza, P.Zeman ( c ), T.Sleza a J. Laštovka, zálohu tvořil M.Šmíd, T.Čeleda, J.Chroust a P.Pšenička, v útoku nastoupili V.Krmela a T.Petrák. Na střídačce byl připraven T. Matoušek.  V tomto zápase nám chyběl hrající trenér Pepa Nádraský, jinak byl kádr úplný, když ovšem nepočítáme dlouhodobě zraněné hráče.    Poučeni z předešlých chyb a se snahou kombinovat jsme vyrukovali na béčko Jíloviště. Zpočátku utkání to vypadalo spíše na chaos, řada nepřesných přihrávek na obou stranách a minimum šancí. Postupem času jsme ale hru uklidnili a čím dál tím více kombinovali, hlavně ve středu hřiště.  Kombinace vždy začínala u obranné řady, což je potěšující okolnost, neboť nemá cenu vzít míč a zezadu a vší silou ho nakopnout dopředu a spoléhat na to, že to nějak dopadne. Asi až v tomto utkání to všichni pochopili, zejména tedy obranná řada. Děj utkání se převážně odehrával ve středu hřiště a jen zřídka jsme dotáhli akci k úspěšnému zakončení, chyběla nám větší přesnost. Do půle se nikomu nepodařilo skórovat.    Ve druhém poločasu jsme opět hodně kombinovali, dokonce i přítomní diváci prohlašovali, že se na naši hru „dá dívat“. Šance přibývali, ale góly ne a ne přijít. Když neproměnil svou šanci z levé strany Petr Pšenička, jehož střela těsně minula branku, či Tomáš Petrák, který ztroskotal na gólmanovi soupeře při sólu, nebo střídající Tomáš Matoušek, který ve vyložené šanci po centru Jana Chrousta podklouzl v malém vápně, vypadalo to, že zápas skončí bezbrankovou remízou. Pro nás by to byla škoda, neboť jsme si za náš výkon zasloužili vyhrát. Ten okamžik nakonec nastal. Po centru Jakuba Laštovky z pravé strany v závěru utkání se dostal Petr Pšenička k hlavičce a poslal náš tým do zaslouženého vedení. Konec zápasu jsme již pohlídali a následně nastala radost z prvního vítězství v nové sezóně.    Pochvalu zaslouží celý tým, hráli jsme konečně to, co zkoušíme při tréninku, tedy kombinační fotbal, již žádné zbytečné nakopávané míče na nikoho. Obrana si počínala jistě a zakládala dokonce i protiútoky. Záloha hrála kombinačně a dokonce i takový Tomáš Čeleda, vyhlášený sólista tentokráte nahrával a neutápěl se ve vlastních kličkách, což také přidalo na výkonu mužstva. Útok se snažil, ale množství spálených šancí vždy zamrzí.    Je třeba říci, že soupeř nepatřil zrovna k těm silnějším, ale i tato výhra potěší a počítá se. Uvidíme, jak se nám povede utkání za týden v Davli, které se hraje již od 10:30 hod.


Sestava :

           
  P.Sleza P.Pšenička      
           
  T.Sleza J.Chroust V.Krmela    
T.Müller          
  P.Zeman (c) T.Čeleda T.Petrák    
           
  J.Laštovka M.Šmíd      
           

Branky : Tomáš ČeledaSudí : ČihákKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

    Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.    V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).    Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.    Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída. 


Sestava :

           
  P.Sleza P.Pšenička      
           
  T.Sleza J.Chroust J.Nádraský    
M.Čeleda          
  P.Zeman (c) T.Čeleda T.Petrák    
           
  I.Pergler J.Laštovka      
           

Branky : -Sudí : MyslínKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

   V sobotu 24. 10. 2011 jsme od 16:30 na svém hřišti ve Slapech přivítali tým Jesenice B. Doufali jsme v další pro nás nesmírně důležité body, ale realita byla opět jinde. Po trapném výkonu, až na pár výjimek, v podstatě celého mužstva, jsme si místo bodů odnesli výprask 0:5.

    Při absenci nemocných Pavla Zemana a Pepy Nádraského a z rodinných důvodů chybějícího Tomáše Petráka, dostali tentokrát prostor mladí hráči. Jen předsedovi klubu Ivanovi Perglerovi, který do zranění odehrál cca 40 minut a Martinovi Šmídovi je přes třicet let. Ostatním hráčům je maximálně lehce přes dvacet let. Ale bohužel, takto mladý tým si se zkušenými hráči v béčku Jesenice poradit nedokázal.

 

    V brance nastoupil Marcel Čeleda, na pravé straně obrany předseda klubu Ivan Pergler, vlevo Pavel Sleza a stoperská dvojice byla tentokrát tvořena Tomášem Slezou (c) a Jakubem Laštovkou. V záložní čtveřici nastoupili zprava Makes, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku poprvé od začátku dostal příležitost Michal Provazník a Vilda Krmela. Na lavičce zůstali Tomáš Matoušek, Pavel Pešek a druhý gólman Tomáš Muller.

 

    Zápas začal za pěkného, skoro letního podvečera za sledování asi třiceti diváků náporem domácích, který vydržel asi deset minut. Následně jsme se přizpůsobili hře hostů, kteří v podstatě jen nakopávali míč na útočníky, což se nám dařilo eliminovat pomocí ofsajd systému. I tak se ale po chybě již v 5.min řítil hostující útočník sám na Marcela, který však dokázal hostujícího hráče vychytat. Z protiútoku následovala naše první a vlastně i poslední tutová příležitost, kdy po hezké akci s vysunutím Makese na p ravé křídlo a jeho centru do vápna, nedokázal nikdo z našich hráčů dokopnout míč z malého vápna do prázdné brány. A jak jsem psal, to bylo z naší strany vše, co se dalo považovat za příležitost. Naopak, přišel odevzdaný výkon plný ustrašenosti, nedůraznosti a nefotbalovosti, který korunovaly fatální chyby obrany, jež dokázali hosté z větší části využít. Nejprve se hostující útočník obtočil v 15. minutě kolem Kuby, proběhl neatakován do vápna a zpětnou přihrávkou našel dalšího hostujícího hráče, který vstřelil úvodní gól zápasu (0:1). Ve 40. min odešel ze hřiště pro obnovené zranění Ivan Pergler, jehož vystřídal Tomáš Matoušek. Bohužel, hned v následující minutě opět nikým nehlídán, odcentroval z levé strany hostující hráč, míč přelétl naše tři obránce a další volný hostující hráč se z voleje nechytatelně trefil pod břevno naší branky (41. min 0:2).

 

    Do druhé půle jsme nastoupili s přáním něco se s tím pokusit udělat. To se nám také povedlo. Sice jsme nezlepšili žalostný výkon ani herní projev, zato jsme však nechali vyniknout hostující útočníky, kteří nám opět po školáckých chybách obrany, přidali další tři góly (70., 75., 80. min) na konečných a zasloužených 0:5. To už na hřišti nebyl Michal Provazník, kterého v 55. min nahradil Pavel Pešek.

Příští zápas hrajeme v sobotu 1. října již od 16:00 na hřišti posledního Hradišťka B. Že je to zápas existenční asi nemusím připomínat.


Sestava : 

           
  P.Sleza P.Pšenička      
           
  T.Sleza (c) J.Chroust M.Provazník    
M.Čeleda          
  J.Laštovka T.Čeleda V.Krmela    
           
  I.Pergler M.Šmíd      
           

 
Branky : 3x Josef NádraskýSudí : ŠtýsKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

   Další zápas podzimní části sezóny jsme odehráli na hřišti Hradišťka, proti domácímu B týmu v sobotu 1. 10. 2011.  Na říjen netradiční slunečné a teplé počasí, tradičně dobře připravené hřiště a poměrně hojná divácká návštěva, to vše tvořilo kulisu existenčnímu utkání dvou posledních týmů tabulky. Zatímco Slapy dokázaly získat již celé tři body, Hradišťko nemělo do té doby bod žádný. Bohužel, to se mělo změnit. 

    První nepříjemnou zprávou byla opětovná absence Pavla Zemana. Naštěstí pro nás se poprvé v sezóně objevil Láďa Matoušek, který měl Gogiho zastoupit. Následně další špatnou zprávou byla omluva pro nemoc Honzy Chrousta a Pavla Slezy což znamenalo citelný zásah do tradiční základní sestavy. V brance dostal znovu přednos Marcel Čeleda, na stoperu nastoupil Láďa Matoušek, na levé straně obrany se místo Pavla Slezy objevil předseda klubu Ivan Pergler a vpravo začal Tomáš Petrák. Zálohu tvořili zprava Vilda Krmela, Tomáš Čeleda, Jakub Laštovka a Petr Pšenička. No a v útoku Pepa Nádraský s Martinem Šmídem. Na lavičce byli připraveni Pavel Pešek, Michal Provazník, nemocný Pavel Sleza a náhradní brankář Tomáš Muller. 

    Utkání začalo šokem. Z první střely, asi ve dvacáté vteřině zápasu, padl gól do naší sítě. Marcel podcenil dalekonosnou střelu  a ta mu propadla až do branky (1:0 1. min).  Po takovém úvodu nám chvíli trvalo, než jsme se vzpamatovali. Postupně jsme přebírali iniciativu, lépe kombinovali a tlačili se před branku domácích.  V naší snaze nás podržel Marcel, který chytil jasný gól po střele z přímého kopu ze dvaceti metrů. Ve 21.min jsme využili náš tlak ve vyrovná vací gól. Láďa Matoušek vyvezl míč na polovinu domácích a chytrým centrem vybídl ke skórování Pepu Nádraského, který střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Bohužel, ve 29. min propadl střed obrany a domácí se dostali opět do vedení 2:1. Tak skončil i poločas a to i přes krásnou střelu Tomáše Čeledy skoro ze třiceti metrů, která, bohužel, skončila na břevně a Vilda se následně nedokázal dostat k dorážce.

    S vědomím, že jsme lepší, jsme vyběhli do druhé půle s cílem rychle srovnat a následně se pokusit přidat i další góly. Bohužel, opět jsme dostali laciný gól, který zlomil naše úsilí. Nejprve ještě rozhodčí neuznal pro údajný faul náš vyrovnávací gól, aby si následně Marcel srazil do branky malou domů, směřující původně mimo tyče (3:1, 49. min). Zkusili jsme posílit útočné snahy dvojím střídáním. V 50. min nahradil Vildu Pavel Pešek a v 60. min Makese Michal Provazník. Bohužel, po další chybě a rychlém protiútoku jsme inkasovali po čtvrté (4:1 62. min). V 77. min vykřesal naději svým druhým gólem Pepa Nádraský, který prostřelil zeď z přímého kopu asi ze dvaceti metrů. Bohužel, i přes tlak v závěru jsme vyrovnat nedokázali. Naopak, v 86. min jsme dostali gól na 5:2. Výsledek už jen korigoval svým třetím gólem po nahrávce Tomáše Petráka Pepa Nádraský (89. min 5:3).

    Bohužel, vyrovnané utkání s naší lehkou převahou rozhodly laciné góly. Tak snad příště budeme mít více štěstí. Hra nebyla špatná, ale ty obdržené góly. Příští utkání hrajeme na domácím hřišti  v sobotu 8. 10. 2011 od 16:00 s týmem z Vestce. Pokud chceme mít alespoň nějakou šanci na záchranu, pak nutně musíme bodovat.


Sestava : 

           
  I.Pergler P.Pšenička      
           
  T.Sleza (c) J.Laštovka M.Šmíd    
M.Čeleda          
  L.Matoušek T.Čeleda J.Nádraský    
           
  T.Petrák V.Krmela      
           

 

Branky : Petr Pšenička, Michal Provazník, Jan ChroustSudí : -Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.
    Kromě nemocného Vildy a chybějících Pavla Peška, Tomáše a Ládi Matouška, jsme byli kompletní. Po nevydařeném posledním zápase dostal v brance před Marcelem Čeledou příležitost Tomáš Muller. Na stoperu nastoupil Pavel Zeman, před ním kapitán Tomáš Sleza, vlevo jeho bratr Pavel a na pravé straně obrany pak předseda klubu Ivan Pergler. Zálohu zprava tvořili Tomáš Petrák, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička, v útoku se pak objevili Kuba Laštovka s Pepou Nádraským. Na lavičce byli vedle náhradního brankáře Marcela Čeledy připraveni Martin Šmíd s Michalem Provazníkem.
 
    Na dobře připraveném, po nočním dešti příjemně změklém hřišti, za již klasického sychravého podzimního počasí asi před třiceti diváky jsme začali sympaticky útočně. Již v první minutě se po chybě hostující obrany dostal do stoprocentní příležitosti Pepa Nádraský, ale sám před brankářem skórovat nedokázal. Bohužel jak rychle jsme začali, tak rychle i přestali hrát a naopak jsme začali kupit chyby. Po jedné z nich dostali vestečtí šanci rozehrát dva přímé kopy. Ten první zablokovala zeď, ale po zbytečném faulu dostali hosté druhou šanci, kterou střelou do šibenice naší branky využili 0 : 1 (8. min). Bohužel naše chyby pokračovaly a po další standardní situaci, tentokrát rohu, jsme neuhlídali hlavičkujícího hráče a opět inkasovali 0 : 2 (11. min). Zkorigovat mohl Petr Pšenička nebo Tomáš Petrák, ale ani jeden z nich netrefil na malém vápně hostů nahrávku z levé strany po uniku Pepy. Naopak, ve 26. min jsme opět laxně přistoupili k bránění rohu a z odraženého míče inkasovali potřetí 0 : 3. To byl i poločasový výsledek.
 
    Do druhé půle jsme nastoupili se snahou alespoň zkorigovat výsledek vstřelením gólu. Bohužel, vinou nepřesností a ustrašenou hrou ve středu hřiště jsme přicházeli o míč a nedařilo se vytvářet brankové příležitosti. Až v 59. min vysunul Ivan Pergler Pepu Nádraského, který zpětnou přihrávkou našel ve vápně Petra Pšeničku, jenž se chytře zbavil obránce a pohotovou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci 1 : 3. V této chvíli se lámal zápas. Měli jsme více ze hry a začali se tlačit před branku znervóznělých hostů. Bohužel, zaúřadoval do té doby dobrý rozhodčí, když písknul vymyšlenou penaltu po tygřím skoku hostujícího útočníka. 4 : 1 (65. min). To už byl na hřišti Makes, který vystřídal Tomáše Petráka. Následně v útoku Pepu nahradil Michal Provazník a hned se uvedl gólem, kdy rybičkou trefil centr Ivana Perglera 4 :2 (74. min). Náš nápor pokračoval a v 76. min se do centru Makese položil Honza Chroust a bombou k tyči snížil na 3 : 4. Bohužel, přes snahu se zbytek zápasu odehrál spíše dohadování s rozhodčím, který evidentně po chybně odpískané penaltě ztratil kontrolu nad utkáním.
 
    Škoda, zase prohraný první poločas, který vlastně rozhodl utkání. Nedali jsme šance a zbytečně inkasovali po školáckých chybách. Pozitivním momentem jsou vstřelené góly a předvedená hra v poslední čtvrthodině zápasu. Tak snad příště, v sobotu 15. 10. 2011, znovu doma, tentokrát proti Dolním Břežanům a již od 15:30.

Sestava : 

           
  P.Sleza P.Pšenička      
           
  T.Sleza (c) J.Chroust J.Laštovka    
T.Müller          
  P.Zeman T.Čeleda J.Nádraský    
           
  I.Pergler T.Petrák      
           

Branky : 2x Josef Nádraský, Jan Chroust, Michal ProvazníkSudí : ŠturcKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

    Zápas osmého kola naší fotbalové soutěže jsme odehráli v sobotu 15. 10. 2011 od 15:30 na domácím hřišti ve Slapech, proti třetímu celku tabulky, Dolním Břežanům. Po sérii proher jsme se potřebovali konečně chytit a oživit naše záchranářské naděje. Otázka byla, zda jsme schopni navázat na zlepšené výkony v závěrech předchozích zápasů a pokusit se tak hrát celý zápas. Odpověď je: Ano, jsme!


    Oproti minulému zápasu proti druhému celku tabulky Vestci, jsme tentokrát proti třetímu celku tabulky z Dolních Břežan, museli výrazně sáhnout do obrany. Předseda klubu a pravý obránce, Ivan Pergler, kvůli pracovním povinnostem stíhal až druhou půli a k nemocnému Vildovi Krmelovi se přidal i předstoper Tomáš Sleza. Když se k tomu přidají dlouhodobě zranění (Jarda Hájek ml., Petr Vohralík) a také chybějící Tomáš Petrák, museli jsme udělat zásadní změnu. Naštěstí, opět přišel Láďa Matoušek, který se tak postavil na libero. Před ním začal Pavel Zeman, na pravé straně obrany musel zaskočit Jakub Laštovka a vlevo pak klasicky Pavel Sleza. Zálohu tvořili zprava Martin Šmíd, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička, no a v útoku pak vedle Pepy Nádraského dostal příležitost Michal Provazník. V brance se znovu objevil Tomáš Muller. Na lavičce byli připraveni Ivan Pergler, Pavel Pešek a náhradní brankář Marcel Čeleda.     Za netypicky slunečního říjnového odpoledne, na perfektně připraveném hřišti před asi dvaceti nejvěrnějšími fanoušky jsme začali pěkně zostra. Již v první minutě, se po centru Ládi Matouška ze standardní situace z levé strany hřiště, prosadil ve vápně hlavou Pepa Nádraský 1:0. Bohužel, radost netrvala dlouho. Hned po rozehrání, z protiútoku, po chybě naší pravé strany, přišel centr do naší šestnáctky, ze kterého také hlavou, padlo vyrovnání 1:1. Nenechali jsme se rozházet a pokračovali v aktivní hře, která nám přinášela s poustu šancí, které ale byly většinou likvidovány pozorným hostujícím brankářem. Břežanští, zaskočeni naši aktivitou, se do šancí dostávali zřídka, ale ta jejich největší „smrděla“ gólem. To se hosté dostali na hranici naší šestnáctky k odraženému míči a nikým neatakováni se dostali ke třem (!) střelám. Naštěstí nedali. Naopak po rychlém protiútoku a hezkém naběhnutí se dostal k míči za obranu Honza Chroust a pro něj netypicky hlavou, obhodil vyběhnutého brankáře 2:1. Z vedení jsme se znovu netěšili dlouho. Po pěti minutách, těsně před přestávkou, se tentokrát po chybě na levé straně dostal hostující hráč do našeho vápna, kde si jeho centr srazil do brány Haby 2:2. Škoda. Ač jsme byli lepší, opět jsme inkasovali hloupé góly.     Do druhé půle jsme nastoupili odhodláni utkání nepustit a vyhrát. Dál jsme pokračovali v útočné hře, záloha fungovala perfektně, takže jsme hosty jasně přehrávali. Obrana zastavovala ojedinělé protiútoky soupeře a zakládala naše protiútoky. Po jednom z nich se k hostující bránce dostal Honza Chroust, jenž našel před brankou samotného Michala Provazníka, který ve druhém utkání za sebou vsítil svůj druhý gól na 3:2. Na hřiště přišel Ivan Pergler, který vystřídal právě unaveného Michala. Ivan se postavil na svůj post pravého obránce a do &ua cute;toku se tak dostal Makes. Pokračovali jsme dál v kombinační hře a po jednom centru Ivana, se míč dostal na naběhnutého Petra Pšeničku, který akci ještě vyšperkoval nezištnou nahrávkou před prázdnou branku, takže pro Pepu nebylo vůbec těžké vstřelit svůj druhý gól v zápase a uzavřít výsledek na konečných 4:2. Do zápasů se ještě podívali Pavel Pešek (za Martina Šmída) a netradičně v útoku Marcel Čeleda (za Pepu Nádraského).Konečně perfektní hra celého mužstva. Jistá obrana, aktivní záloha a produktivní útok. Když budeme takto pokračovat, máme ještě šanci. Hned v příštím kole se můžeme otestovat na půdě asi největšího rivala v Bojanovicích, a to v sobotu 22. 10. 2011 od 15:30.

 

Sestava : 

           
  P.Sleza P.Pšenička      
           
  L.Matoušek J.Chroust M.Provazník    
T.Müller          
  P.Zeman T.Čeleda J.Nádraský    
           
  J.Laštovka M.Šmíd (c)      
           

Branky : Josef Nádraský, Martin Šmíd, Ladislav Matoušek (z pen.)Sudí : LéblKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

    V neděli 22. 10. 2011 jsme na hřišti odvěkého rivala z Bojanovic chtěli prolomit několikaletou sérii proher a konečně zvítězit. Bohužel, ač jsme byli blízko, sami jsme tím asi nejhorším způsobem rozhodli, že série pokračuje.Sestava nebyla špatná. Proti minulé, vítězné, chyběl jen Petr Pšenička. Jinak obrana, včetně Ládi Matouška byla kompletní. V brance dostal znovu příležitost Tomáš Muller, na liberu nastoupil zmiňovaný Láďa Matoušek, před ním byl Pavel Zeman, na pravé straně předseda klubu Ivan Pergler a na levé straně obrany Pavel Sleza. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a vlevo, místo Pšendy, nastoupil kapitán Martin Šmíd. V útoku pak osvědčená dvojice Michal Provazník s Pepou Nádraský. Na lavičce při absenci Pšendy a Pavla Peška zůstali Tomáš Petrák s Tomášem Slezou, který se zotavuje po nemoci.    Za studeného pochmurného odpoledne, za řízení rozhodčího Lébla, před asi čtyřiceti diváky, kteří bouřlivě povzbuzovali domácí hráče, začalo pro nás utkání nečekaně dobře. Již ve třetí minutě jsme využili zaváhání domácí obrany, kdy vyraženou střelu Pepy Nádraského uklidil do branky lobem z 25 metrů Martin Šmíd 0:1. Domácí byly v šoku, ale my jsme to nedokázali využít další brankou, ač jsme si několik šancí vypracovali. Postupně tak narůstal tlak domácích, kteří do přestávky dokázali srovnat hezkou střelou z hranice vápna 1:1. V první půli musel odstoupit pro zranění Michal Provazník, kterého v útoku nahradil Tomáš Petrák.     Druhá půle pokračovala většinou náporem domácích, kteří využívali menší rozměry bojanovického hřiště a častými centry a překopáváním naší zálohy, která tak úplně vypadla ze hry, dostávali naší obranu pod tlak. V 60. min se nám ale podařilo skórovat. K Pepovi Nádraskému se dostal ve vápně domácích Tomášem Petrákem sklepnutý míč po autovém vhazování, a nechytatelnou bombou do pravého horního rohu nedal domácímu brankáři šanci 1:2. Domácí pak ještě přečkali několik velkých šancí Slap, aby v 80. min srovnali na 2:2. Následně se hra přelévala z jedné poloviny na druhou. Smiřovali jsme se s remízou, když v 87 minutě, opět po chybě domácí obrany, fauloval domácí brankář Pepu Nádraského uvnitř pokutového území. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Láďa Matoušek 2:3. Bohužel, udržet tento výsledek poslední dvě minuty byl pro náš vesměs mladý a nezkušený tým asi nemožný úkol. Domácí nás zamkli před naše pokutové území, vynutili si faul a po rozehraném přímém kopu přišel centr před branku, který přeletěl Habyho, domácí hráč přetažený míč vrátil před branku a i přes naši snahu domácí vyrovnali na 3:3. Aby toho nebylo málo, ihned po rozehrání jsme chybovali ve středu hřiště, míč se dostal znovu do našeho vápna a domácí útočník snadno pečetil na konečných 4:3 pro domácí.     Co dodat. Vlastními chybami a ustrašeností jsme se připravili o vítězství a navrch ještě dostali další gól znamenající prohru. Stát se to může. Vzpomeňme finále ligy mistrů Bayern – Manchester, kdy přišel Bayern také o vítězství v poslední minutě zápasu. Budiž nám to poučením pro příště. Příští zápas doma proti Hvozdnici B v sobotu 29. 10. 2011 již od 14:30.

 

Sestava : 

           
  P.Sleza M.Šmíd (c)      
           
  L.Matoušek J.Chroust M.Provazník    
T.Müller          
  P.Zeman T.Čeleda J.Nádraský    
           
  I.Pergler J.Laštovka      
           

Branky :  Petr Pšenička, Josef NádraskýSudí : SatoránskýKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

    Naším dalším soupeřem na domácím hřišti se v sobotu 29. 10. 2011 stali hráči týmu Hvozdnice B. Neúčast několika hráčů základní sestavy a stín minulé nešťastné prohry, měly určitě zásadní vliv na naší předvedené hře a tím i na dosaženém výsledku.

 

    Oproti minulému zápasu se sice do sestavy vrátil Petr Pšenička, ale z pracovních důvodů vypadli Ivan Pergler s Kubou Laštovkou, kvůli zápasovému zranění Michal Provazník a pro nemoc se opět nedostavili Vilda Krmela s Pavlem Peškem a tentokrát ani Tomáš Sleza. Takže jsme nakonec byli rádi, že nás bylo jedenáct hráčů do pole a na lavičce byl připraven jen Marcel Čeleda, jako případný druhý brankář s možností zaskočit i za jiného zraněného hráče. Sestava byla tedy následovná. V bráně Tomáš Muller, stoper Láďa Matoušek, před ním Pavel Zeman, vpravo navrátilec Tomáš Matoušek a na levé straně obrany Pavel Sleza. V záloze zleva Petr Pšenička, Honza Chroust, Tomáš Čeleda a kapitán a pokladník Martin Šmíd. No a v útoku stará známá dvojice Tomáš Petrák a Pepa Nádraský.

 

    Za klasického podzimního počasí, na podmáčeném hřišti před asi třiceti diváky, jsme začali špatně. Ztráceli míče, špatně kombinovali a tak není divu, že jsme postupně inkasovali tři góly. Před přestávkou se po rozehrané standardce dostal ke střele Petr Pšenička a nechytatelně alespoň snížil na poločasových 1:3.

 

    Do druhého poločasu jsme nastoupili přeci jen aktivněji a po rychlé akci na levé straně hřiště v podání Petr Pšeničky s Pepou Nádraským se Pepa dostal k odraženému míči a snížil na 2:3. Nadechovali jsme se k náporu, ale bohužel, po další standardní situaci jsme obdrželi další laciný gól na konečných 2:4. Do konce zápasu si pak oba týmy nevytvořily již žádnou další větší příležitost, byť hosté dohrávali po zranění jejích útočníka v deseti.

Po dvou celkem povedených utkáních, byť s jedním smolným závěrem, jsme nedokázali navázat na dobrou hru a opět inkasovali čtyři branky. Pokud budeme takto zbytečně dostávat tolik gólů, těžko můžeme očekávat nějaké výhry a tím i záchranu v soutěži. Příští utkání hrajeme v sobotu 5. 11. 2011 od 14:00 na hřišti nováčka z Radlíku.

 

 

Sestava : 

           
  P.Sleza Petr Pšenička      
           
  L.Matoušek J.Chroust T.Petrák    
T.Müller          
  P.Zeman T.Čeleda J.Nádraský    
           
  T.Matoušek M.Šmíd (c)      
           

Branky : Josef NádraskýSudí : SlukaKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

     V sobotu 5. 11. 2011 jsme zajeli k dalšímu mistrovské utkání  do Radlíku, kde jsme od 14:00 odehráli proti domácím další zápas o body , které by nám mohli pomoci k záchraně. Bohužel, opět jen nadějný zápas se smolným koncem.     Vlastně celá sobota nezačala dobře. K dlouhodobě zraněným a nemocným se přidal Pavel Zeman a opět Pavel Pešek, zase nepřišel Tomáš Matoušek a tentokrát ani Petr Pšenička a dopředu avizoval neúčast Tomáš Muller. Celé dopoledne jsme obvolávali možné hráče a trnuli, jestli nás bude alespoň jedenáct. Naštěstí se uzdravil Vilda Krmela a přišel neplánovaně Láďa Matoušek, takže jsme nakonec, po krátkém extempore s brankařem a jeho ztracenými věcmi, byli kompletní a měli v záloze na lavičce ještě Honzu Zápotočného pro případ, že by se někdo nedej bože zranil.     V brance po delší době začal Marcel Čeleda, na stoperu Láďa Matoušek a před ním Tomáš Petrák. Pravého obránce standardně předseda klubu Ivan Pergler a vlevo Pavel Sleza. Zálohu zprava tvořil Jakub Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a vlevo kapitán Martin Šmíd. V útoku se pak objevila dvojice Pepa Nádraský s Vildou Krmelou. Na lavičce byl tedy ještě připravený Honza Zápotočný.     Zápas začal pro nás poměrně dobře. Již ve 12. min zatáhl po pravé straně míč do vápna domácích Kuba Laštovka, prudkým centrem našel před brankou Pepu Nádraského, který prostřelil domácího brankáře 1:0. Pokračovali jsme v aktivní hře, ale i přes další šance (Pepa, Vilda) jsme druhý gól přidat nedokázali. Domácí se postupně oklepávali a začali si vytvářet šance, především z mnoha standardních situací. Ale jelikož byl v naší brance famózně chytající Marcel Čeleda, ani z jedné šance se do přestávky ne dokázali prosadit.     Do druhé půle jsme nastoupili poněkud zakřiknutě a už v 53. min jsme za pasivitu pikali. Po rohu se ve snaze odvrátit míč srazil Láďa s Marcelem, a domácí se štěstím srovnali na 1:1. Gólu ale předcházel zkrat rozhodčího, kdy odpískal nejprve faul na našeho brankáře (musíme sportovně uznat, že nebyl) a až pak padl gól, který rozhodčí následně i přes jasné přerušení hry uznal. Bohužel to nebyl jeho poslední sporný moment v utkání. Zápas pokračoval převážně ve středu hřiště. Ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit šanci. Až v 80. minutě, při sprinterském souboji tělo na tělo, upadl, jak později domácí útočník přiznal únavou, a k překvapení všech rozhodčí odpískal pokutový kop! I přes velkou strkanici a dohadování, kdy rozhodčí evidentně ztratil přehled o utkání a dění v něm (mylně označil i údajného viníka faulu) a zbytečnému rozčilování některých našich hráčů, proměnili domácí nabídnutou šanci a šli krátce před koncem utkání do vedení 2:1. Nadechli jsme se k poslednímu náporu a po krásném průniku Kuby Laštovky a jeho sražení musel rozhodčí „fouknout“ penaltu i pro nás. Bohužel, zřejmě předchozím dějem hodně rozhozený Láďa Matoušek ji na rozdíl o d domácího hráče proměnit nedokázal.Takže další smolný zápas a ztráta alespoň jednoho bodu. Tentokrát sice zase úřadoval rozhodčí, který ve druhé půli evidentně připískával domácím, ale to je klasický český fotbal: Nedáš - dostaneš. No a tak jsme zase dostali.     Příští utkání v sobotu 12. 11. 2011 od 14:00 proti Libři. Tak snad se sejdeme a něco ještě uhrajeme. Moc času na to již nemáme.

 

Sestava : 

           
  P.Sleza J.Laštovka      
           
  L.Matoušek J.Chroust V.Krmela    
M.Čeleda          
  T.Petrák T.Čeleda J.Nádraský    
           
  I.Pergler M.Šmíd (c)      
           

Branky : Josef Nádraský, Tomáš Sleza, Jan ChroustSudí : FáraKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

       K poslednímu domácímu zápasu podzimní části sezóny jsme nastoupili v sobotu 12.11.2011 ve 14:00 proti celku z Libře. S vědomím, že to může být naše poslední podzimní šance k získání tak potřebných bodů do tabulky, jsme čekali, jak se sejdeme a v jaké síle a formě přijede soupeř.    Ke zraněnému Pavlu Zemanovi, který nebude ani na poslední zápas sezóny, se smolně přidal i Pavel Sleza. Ještěže se dohromady stačil dát jeho bratr Tomáš a po minulé pauze se zase objevil Petr Pšenička.

    V brance, po posledním velmi dobrém výkonu, dostal před Tomášem Mullerem přednost Marcel Čeleda. Na stoperu začal Láďa Matoušek, předstopera Tomáš Sleza, na pravé straně obrany, tradičně, předseda klubu Ivan Pergler a vlevo, zaskakující, Tomáš Petrák. Záloha pak zprava vypadala následovně: Jakub Laštovka, Honza Chroust, Tomáš Čeleda a Petr Pšenička. V útoku se vedle Pepy Nádraského objevil od začátku kapitán Martin Šmíd. Na lavičce tak zůstali Vilda Krmela s Habym.

    Před asi třiceti diváky za krásného, netypicky slunečného počasí, na měkkém a na několika místech divokými prasaty poznamenaném hřišti, začalo utkání velice nadějně. Již v první minutě jsme se dostali k zahrávání rohového kopu. Makesův centr našel ve vápně po delší pauze znovu hrajícího Tomáše Slezu a ten hlavou vstřelil první gól utkání 1:0. Pokračovali jsme v aktivitě při napadání hostujících obránců, kteří měli na těžkém terénu problém s rozehrávkou. V 10. minutě ztratili hosté míč, ten se dostal k Makesovi, který vybídl přihrávkou Pepu a ten střelou z hranice vápna k levé tyči nedal brankářovi šanci 2:0. A do třetice, ve 35 min. opět po chybě hostující obrany, nabídl Pepa přihrávkou míč rozběhnutému Honzovi Chroustovi a ten s jistotou, přehozením brankáře, zvýšil na nádherných 3:0. Pak se přeci jen začala projevovat převaha hostů především ve středu pole a po jednom našem zaváhání prostřelil hostující útočník jinak velice dobře chytajícího Marcela a snížil na přestávkových 3:1 (40. min).

    Ve snaze nedostat gól jsme druhý poločas začali poměrně dobře a již ve 46. min. šel Pepa sám na brankáře. Ve snaze si míč co nejlépe připravit ale prováhal vhodný čas ke střele a o míč přišel. Následně jsme vyklidili střed pole a iniciativu přenechali hostům, kteří se nátlakovou hrou snažili snížit a vrátit se tak do zápasu. Naštěstí celá obrana a především brankář hráli bezchybně a poradili si i s několika velice dobrými šancemi hráčů z Libře. Ke konci zápasu přibylo nervozity a agresivity, kdy oba týmy dostaly po několika žlutých kartách. Měli jsme ještě a si dvě velké příležitosti (obě Pepa nedal), ale gól již vstřelili pouze hosté, kdy po chybě snížili z rohového kopu na konečných 3:2 (86. min). To již nebyl na hřišti dobře hrající, ale unavený Tomáš Sleza, kterého v 65 min. vystřídal Vilda Krmela.

    Konečně zase body. Po velice vydařeném prvním poločasu se nám výsledek podařilo ubránit. Přesto, že jsme rozhodně nebyli lepší, dokázali jsme vstřelit více gólů a tím po zásluze zvítězit. Díky tomu byla i pozápasová rozlučka se sezónou veselejší. Ale pozor! Zbývá nám odehrát ještě jedno utkání a to v neděli 20. 11. 2011 již od 13:30 ve Zvoli proti místnímu celku B.

 

Sestava : 

           
  T.Petrák P.Pšenička      
           
  L.Matoušek J.Chroust M.Šmíd (c)    
M.Čeleda          
  T.Sleza T.Čeleda J.Nádraský    
           
  I.Pergler J.Laštovka      
           

Branky : Josef Nádraský, Tomáš SlezaSudí : MachKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

      Poslední zápas podzimní části sezóny odehrálo slapské mužstvo v neděli 20. 11. 2011 ve Zvoli proti místnímu „béčku“. Bohužel, poslední příležitost navýšit bodový zisk jsme využít nedokázali.

 

    V brance opět dostal příležitost Marcel Čeleda, stoperskou dvojici, při nepřítomnosti Ládi Matouška s Pavlem Zemanem, utvořili Tomáš Sleza s Tomášem Petrákem, na pravé straně obrany byl tradičně předseda klubu Ivan Pergler a vlevo Pavel Sleza. Záložní čtveřice, také již tradičně, zprava Kuba Laštovka, Honza Chroust, Tomáš Čeleda a Petr Pšenička, v útoku pak Pepa Nádraský a kapitán Martin Šmíd. Na lavičce byl připraven Vilda Krmela.

 

    Za sychravého počasí na kvalitním hřišti se nám ze začátku dařilo rozbíjet snahu domácích o kombinační fotbal. První větší šanci ke skórování jsme měli my, kdy střelu Tomáše Slezy z přímého kopu z pětadvaceti metrů zastavilo břevno domácí branky. V podstatě z protiútoku jsme ale poprvé inkasovali, kdy obrana zaspala a nechala domácího útočníka postupovat samotného na branku a následně i otevřít skóre utkání 1:0 (10. min). Do konce první půle jsme si žádnou další větší příležitost nevypracova li. Naopak, domácí si většinou rychlými brejky do naší rozhozené a nestíhající obrany připravili ještě asi šest dalších „tutových“ příležitostí, ale díky Marcelovi v naší brance a především svojí nemohoucností již další gól do přestávky přidat nedokázali.

 

    Druhá půle začala opět o něco lépe pro nás. Začali jsme se přeci jenom dostávat častěji před branku domácích. Bohužel, když spálil v 52. min Makes svou obrovskou příležitost na vyrovnání, potvrdilo se opět staré známé pravidlo „nedáš, dostaneš“ a inkasovali jsme podruhé 2:0. Následně přidali domácí po nedorozumění v obraně třetí gól 3:0 (59. min). Dále se hrálo převážně na naší polovině, kdy domácí lehce přečíslovali naší nestíhající obranu a dostávali se do dalších vyložených šancí, které ale trestuhodně zahazovali. V 73. min jsme se po závaru před brankou domácích po centru ze standardní situace přeci jen dočkali gólu, kdy se dokázal z dorážky prosadit Tomáš Sleza 3:1 (73. min). Opět jsme začali hrát aktivněji, vypracovali si i několik příležitostí, ale gól přidal v 82. min soupeř 4:1. Zápas se pak dohrával v poněkud nervóznější atmosféře a to především kvůli incidentu z první půle, kdy Kuba obdržel úder do obličeje od domácího hráče, který byl rozhodčím v podstatě nepotrestán. V 89. min se po hrubé chybě obrany domácích po přihrávce střídajícího Vildy Krmely prosadil ještě Pepa Nádraský a uzavřel skóre na konečných 4:2. Tak to byl tedy konec nepříliš vydařené první poloviny sezony. Můžeme jen doufat, že po nabrání fyzičky při zimní přípravě a návratu alespoň některých zraněných hráčů, se druhá půlka bude vyvíjet lépe, než ta co skončila. Ale doufat nestačí, každý pro to bude muset něco udělat sám za sebe.

 

    Děkuji všem divákům a sponzorům za jejich přízeň, celému realizačnímu týmu za čas strávený přípravou a řízením zápasů a všem hráčům, co se pravidelně objevovali na trénincích a zápasech. Tréninky v hale v Davli začnou v prosinci. Kdy přesně, budete informováni na našich webových stránkách, případně vás bude informovat Ivan Pergler zasláním SMS.

 

Sestava : 

           
  P.Sleza P.Pšenička      
           
  T.Petrák J.Chroust M.Šmíd (c)    
M.Čeleda          
  T.Sleza T.Čeleda J.Nádraský    
           
  I.Pergler J.Laštovka      
           Branky : Jan ChroustSudí : SliackýKomentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

     V sobotu 24. 3. 2012 jsme zahájili jarní část sezóny na hřišti ve Vraném. I přes to, že se nás k zápasu sešlo mimořádně a doufám, že ne naposled, sedmnáct a do zápasu nastoupilo v základní sestavě hodně mladých hráčů, včetně po zranění se navrátivšího Jardy Hájka ml. a nové posily Jirky Jeřábka, zápas se nám vůbec nepovedl.

      Již v 8. min si Haby nešťastně srazil za svá záda míč po střele z přímého kopu. V 17. min to bylo 2:0 pro domácí pro změnu zaspala obrana, v zápětí v 19. min, tentokrát propadlo celé mužstvo a po poklidném přechodu celého hřiště vstřelili domácí třetí gól. Ve 24. min jsme vstřelili gól i my, jmenovitě Láďa Matoušek. Bohužel, z blízka mezi nohama Habyho do vlastní sítě. Ve 39. min odpískal rozhodčí proti domácím pokutový kop po šlapáku na našeho hráče a Honza Chroust snížil na 4:1 pro domácí. Byla to naše první střela v zápase na branku domácích, bohužel do konce poločasu i poslední.     Za stavu 1:4 v náš neprospěch jsme o přestávce vystřídali hned tři hráče. Na hřiště se tak dostali Tomáš Čeleda, Kuba Laštovka a naše zahraniční posila, debutant Lalo. Bohužel, tento risk trenérovi nevyšel. Po několika minutách se Jarda Hájek nešťastně zranil při kontaktu s Tomášem Čeledou a tím pádem jsme v podstatě celý druhý poločas dohrávali v deseti. Domácí pak přidali ještě tři branky (57., 77., 85. min) a v poklidu si došli pro konečné vítězství v  poměru 7:1. Příští zápas hrajeme v sobotu 31. 3. 2012 od 16:30 na domácím hřišti proti lídrovi soutěže, týmu Psár.

 

Sestava : 

           
  P.Sleza M.Šmíd (c)      
           
  L.Matoušek J.Chroust M.Provazník    
T.Müller          
  T. Matoušek J.Hájek V.Krmela    
           
  T.Petrák J.Jeřábek      
           

Branky :  2x Jan Chroust Sudí : Polák Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

    V poslední březnový den nastoupil náš tým na domácím hřišti proti leaderovi soutěže Psárům. Za sychravého počasí na dobře připraveném hřišti, před asi dvaceti diváky jsme se chtěli pokusit zkomplikovat favoritovi jeho cestu za postupem a sebrat mu body. Bohužel, ani tentokrát se zázrak nekonal.

 

    S defenzivní taktikou s cílem pokusit se co nejdéle neinkasovat a pouze s Jardou  na hrotu, čekajícím na případné protiútoky, jsme odhodlaně začali. Ale opět po fatální chybě gólmana, tentokrát Marcela, jsme již v10.min inkasovali, když si do brány srazil nepovedený centr hostů. Na tento gól jsme ještě dokázali hned vzápětí reagovat, kdy se po Makesově vybojovaném míči a následné přihrávce dostal ke střele Honza Chroust a vyrovnal na 1:1. Dál jsme se snažili, ale soupeř byl lepší a postupně si vypracoval další šance, které dokázal proměnit. Postupně, především po našich až příliš školáckých chybách, zvýšil na přestávkových 1:4.

 

    Druhá půle začala stejně, jako první skončila. V 56.min po druhé Marcelově chybě to bylo 1:5 a v 70.min po centru a střele z našeho pokutového území již 1:6. To již na hřišti byli střídající Pavel Pešek a Michal Provazník, kteří nahradili Tomáše Čeledu a po zranění se rozehrávajícího Jardu Hájka. V 72.min pak svým druhým gólem, po kombinaci s Lalem a pěkném zakončení pod břevno, stanovil Honza konečné skóre na 2:6. Honza mohl přidat ještě třetí gól, ale stejně jako před tím Pavel Pešek, netrefili v nadějné pozici branku soupeře.

 

    Co dodat tentokrát? Hra lepší, nasazení větší, ale na soupeře a body pořád málo. Příští utkání se hraje v neděli 8.4.2012 od 16:30 v Jílovišti. Před tím nás ale ještě v sobotu 7.4.2012 od 20:00 v restauraci Rotunda v Buši čekají tradiční Šibřinky, na které zveme všechny příznivce kopané a sportu ze Slap a okolí.


Sestava :

 

           
  P.Sleza V.Krmela      
           
  L.Matoušek J.Chroust J.Hájek    
M.Čeleda   G.Gery      
  T.Matoušek T.Čeleda      
           
  J.Jeřábek M.Šmíd (c)      
           

Branky : Vilém Krmela, Jan Chroust, Tomáš Sleza Sudí : Mach Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

    Na Velikonoční neděli jsme zavítali na hřiště tabulkově blízkého soupeře Jíloviště, kde jsme chtěli obrat domácí B tým, který v minulém kole daroval body poslednímu Hradišťku. Bohužel, předcházející sokolské šibřinky se podepsaly pod náš výkon a to včetně výkonu realizačního týmu.

 

    Za velice chladného dubnového odpoledne, na hezkém a dobře připraveném hřišti, jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Místo Ládi Matouška nastoupil poprvé na jaře Tomáš Sleza, z ciziny se vrátil a poprvé na jaře nastoupil předseda Ivan Pergler a také letos poprvé se v útoku objevil Pepa Nádraský. Začali jsme dobře, kombinační hrou a napadáním domácích hráčů jsme si vytvořili převahu, kterou jsme ale nedokázali přetavit v gól. Bohužel, v 11 minutě , jak už bývá naší jarní tradicí, z první, ani ne snad střely, jako spíše odkopu směrem na naší branku, jsme dostali první gól, když Marcel nedokázal zkrotit míč a ten zapadl až do sítě. 1:0. Po tomto šoku se hra vyrovnala a domácí si vypracovali několik dalších gólových příležitostí, které tentokrát Marcel pochytal. Takže poločas skončil 1:0, kdy naše šance byly spíše jen náznakem, kromě jedné tečované střely kterou domácí brankář s námahou vytěsnil mimo tyče a jedovaté střely Ivánka, která bohužel jen těsně minula pravý horní roh domácí branky.

 

    Do druhého poločasu jsme vyběhli s cílem pokračovat v kombinační hře a pokusit se vstřelit nějaký gól. Jenže ve 49. minutě přišla Makesova chyba na levé straně hřiště, po které se dostali domácí do našeho vápna a pěknou střelou nedali Marcelovi šanci. 2:0. Po chvilkové výměně názorů kdo za co může, kdy i rozhodčí raději přerušil zápas, abychom měli čas si to mezi sebou ujasnit, jsme se dočkali i my. V 52min rozehrál Ivan trestný kop z levé strany, našel ve vápně Pepu, který hlavičkou v rátil před branku, kde nabíhající Vilda dotlačil míč do brány a málem zlomil tyčku. Přežili jsme několik šancí domácích, nějaké také neproměnili, až přišla 65. min. Pepa se vrátil na půlku pro odražený míč. Vychutnal si dva nedůrazné domácí obránce a postupoval zleva do pokutového území domácích, kde byl sražen. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Honza Chroust. 2:2. Začali jsme myslet na body a přestali bránit. V 75. minutě jsme dostali třetí gól po zaspání našich obránců. Ještě jednou jsme dokázali odpovědět. Opět přímák snad ze 40 metrů, Tomáš Sleza hledá ve vápně naše útočníky, ale míč k údivu všech zapadává až za záda překvapeného brankáře 3:3. Jenomže to bychom nebyly my, abychom za zbývajících deset minut ještě nedokázali s výsledkem něco udělat. Nejprve po signálu z rohového kopu jsme inkasovali na 4:3 (84. min) a následně po zaváhání brankáře inkasovali ještě po páté, na konečných 5:3 (87. min).

 

    Shrnuto, podtrženo: hra není špatná, což ocenil i rozhodčí a domácí hráči. Sráží nás ale laciné góly, které tak rádi a často dostáváme. Vedle chyb brankářů je mají na svědomí i náš, nedůraz, nedisciplinovanost, malé nasazení a také naše psychická labilita, kdy nejsme schopni udržet nadějný stav až do konce utkání.

 

Příští zápas hrajeme 14. 4. 2012 od 16:30 ve Slapech proti Davli.


Sestava :

 

           
  I.Pergler T.Petrák      
           
  J.Laštovka J.Chroust V.Krmela    
M.Čeleda          
  T.Sleza J.Hájek J.Nádraský    
           
  J.Jeřábek M.Šmíd (c)      
           

Branky : Jan Chroust Sudí : Čihák Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

    V sobotu 14.4.2012 jsme na domácím hřišti přivítali tým z Davle. Ač přijeli v jedenácti a na hrotu se slapským hráčem Zdeňkem Hessem, na body jsme nedosáhli.

V sestavě plné mladých hráčů jsme se od začátku vrhli na davelský tým a vytvořili si i několik dobrých šancí. Asi v největší se v 18.min. po chytré narážečce Honzy Chrousta, ocitl Jára Hájek, ale trefil jen nohy brankáře hostí. K vyraženému míči se dostal Vilda Krmela, ale vysoko přestřelil. Naopak, ve 24.min se do našeho vápna dostal davelský útočník a nešťastně odražený míč dostal za záda Marcela Čeledy 0:1. Z inkasované branky jsme se do poločasu již nedokázali vzpamatovat a jen několik velice dobrých zákroků Marcela zabránilo Davli přidat další branku.

 

    Do druhého poločasu jsme vstoupili s posilněným útokem. Kuba Laštovka se posunul z útoku do zálohy, ze které se na hrot vysunul do té doby nevýrazný Honza Chroust. A hned v 53.min. se, po dlouhém výkopu Tomáše Matouška a zaváhání hostující obrany, dokázal prosadit 1:1. Vstřelený gól nám pomohl a opět jsme se vrátili do hry. Davle ale nesložila zbraně a díky rychlým protiútokům se dostávala do šancí. Zvláště podceňovaný odchovanec Zdenda Hess se ocitl ve třech šancí, naštěstí gól nevstřelil. V 60.min se do velké šance dostal davelský Zelenka. Prošel přes několik slapských hráčů, ale tváří v tvář našemu brankáři nesmyslně přihrával. Následoval náš protiútok, Jarda Hájek se dostal až před hostujícího brankáře, ale tísněn, přestřelil. Nedáš, nedáš, dostaneš. V 65.min., Marcel špatně odkopl prudkou malou domu, míč zachytil davelský hráč a střelou k tyči stanovil, i přes naší snahu, na konečných 1:2.

 

Hra znovu nebyla špatná, Jarda měl několik velice dobrých příležitostí, které ale neproměnil. Naopak, Davle potrestala dvě z našich několika chyb a šťastně vyhrála. Škoda, měli jsme na to. Na základě výsledků v celé sezóně rozhodla mimořádná schůze představenstva klubu o odvolání trenéra Pepy Nádraského a jmenovala Láďu Cholawského novým trenérem. Ať se mu daří. Příští zápas hrajeme v neděli v Jesenici.


Sestava :

 

           
  T.Petrák (c) P.Sleza      
           
  T.Matoušek J.Chroust J.Laštovka    
M.Čeleda          
  L.Matoušek T.Čeleda J.Hájek    
           
  J.Jeřábek V.Krmela      
           

Branky : - Sudí : Forejt Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

 V neděli 22.4.2012 jsme na hřišti v Jesenici proti místnímu B týmu odehráli utkání již osmnáctého kola naší soutěže. I přes změnu na trenérském postě a drobných retuší v sestavě jsme na body opět nedosáhli a naše jarní série bez bodu se opět protáhla.

    Bez nemocného Honzy Chrousta a pracujících Ládi Matouška s Kubou Laštovkou, jsme s Tomášem Millerem v bráně nastoupili za nevlídného počasí na rozbahněný jesenický trávník s přáním už konečně bodovat. Tak jako i v předešlých utkáních i tentokrát jsme vlítli na soupeře a měli po většinu poločasu i více ze hry. V útočné fázi byl vidět především Jára Hájek ml., který v útoku připravil svou rychlostí a agresivitou několik příležitostí. Asi v největší se krátce před poločasovou přestávkou objevil znovu hrající Pepa Nádraský, který ale špatně převzal Jardovo přiťuknutí hlavou a tváří v tvář domácímu brankáři mu trefil pouze nohy. A protože ani domácí několik svých nadějných akcí neproměnili v gól, odcházeli jsme do šatny za nadějného bezbrankového poločasového výsledku.

    Bohužel, nástup do druhé půli nám nevyšel. V 55.min, po centru ze standardní situace z naší levé strany, jsme neuhlídali domácí hráče na zadní tyčce a dostali tak hloupý gól na 1:0. Zvýšili jsme tempo hry a aktivitu do útoku, ale proti dobře bránícím domácím jsme se nedokázali prosadit. V 70.min. přišla další chyba v obraně. Pavel Sleza dlouho otálel s odehráním míče, až v poslední chvíli uklouzl a míč tak přenechal dotírajícímu domácímu hráči, který ho rychle předložil před naší branku odkud jsme střelou po zemi k tyči inkasovali podruhé 2:0. Následně se do své druhé tutové šance dostal opět Pepa Nádraský, ale ani tentokrát nedokázal z malého vápna domácího brankáře prostřelit. Dál jsme se pokoušeli alespoň vstřelit kontaktní gól. Vystřídali postupně trojici hráčů, ale kýženého gólu se nedočkali. Naopak. Nejprve ještě velice dobře chytající Haby zneškodnil několik jasných šancí domácích, především střel z bezprostřední blízkosti, ale v 85. min. po rychlém protiútoku, přišel centr z pravé strany, který domácí hráči snadno uklidili do naší sítě 3:0. 

    Co dodat. Možná chybělo kousek štěstí, možná vstřelený gól. Tak snad příště. Bylo by to dobré, protože hrajeme v sobotu 28.4.2012 od 17:00 na domácím hřišti proti Hradišťku B o poslední místo v tabulce.

 

Sestava :

 

           
  P.Sleza T.Petrák      
           
  T.Sleza T.Matoušek J.Nádraský    
T.Müller          
  J.Jeřábek T.Čeleda J.Hájek    
           
  I.Pergler(c) V.Krmela      
           

Branky : T.Sleza, L.Matoušek Sudí : Satoránský Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

...

 

 

Sestava :

 

           
  M.Šmíd(c) P.Sleza      
           
  T.Sleza L.Matoušek J.Chroust    
T.Müller          
  J.Jeřábek J.Laštovka J.Hájek    
           
  I.Pergler T.Čeleda      
           

Branky : Jan Chrust (z pen.) Sudí : Sedláček Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

...

 

 

Sestava :

 

           
  M.Šmíd(c) P.Sleza      
           
  T.Sleza J.Chroust J.Nádraský    
M.Čeleda          
  J.Jeřábek T.Čeleda J.Hájek    
           
  T.Petrák T.Matoušek      
           

Branky : 2x Pavel Sleza, Jan Chroust, Jakub Laštovka, Jaroslav Hájek Sudí : Čechmánek Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

...

 

 

Sestava :

 

           
  J.Laštovka P.Sleza      
           
  T.Sleza J.Chroust V.Krmela    
T.Müller          
  J.Jeřábek J.Hájek Martin Šmíd(c)    
           
  T.Petrák T.Čeleda      
           

Branky : 3x Jan Chroust, Jakub Laštovka Sudí : Verner Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

...

 

 

Sestava :

 

           
  J.Laštovka P.Sleza      
           
  T.Sleza J.Chroust P.Pešek    
T.Müller          
  J.Jeřábek J.Hájek Martin Šmíd(c)    
           
  T.Petrák T.Čeleda      
           

Branky : Vilém Krmela, Tomáš Čeleda, David Fott Sudí : Burian Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

...

 

 

Sestava :

 

           
  J.Laštovka P.Sleza      
           
  J.Hájek J.Chroust V.Krmela    
M.Čeleda          
  J.Jeřábek T.Čeleda Martin Šmíd(c)    
           
  I.Pergler T.Matoušek      
           

Branky : Michal Provazník, Jan Chroust Sudí : Myslín Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

...

 

 

Sestava :

 

           
  J.Laštovka P.Sleza      
           
  T.Sleza J.Chroust Michal Provazník    
M.Čeleda          
  J.Jeřábek T.Čeleda Martin Šmíd(c)    
           
  I.Pergler P.Pešek      
           

Branky : Martin Šmíd Sudí : Kubík Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.

 

...

 

 

Sestava :

 

           
  J.Laštovka P.Sleza      
           
  T.Sleza   Vilém Krmela    
M.Čeleda          
  J.Jeřábek   Martin Šmíd(c)    
           
  T.Matoušek J.Chroust      
           

Branky : Michal Provazník Sudí :  Komentář :

Netradičně již v 10:30, nastoupili v sobotu 17.9.2011 slapští hráči na hřišti Slavoje Davle ke čtvrtému kolu III. A třídy okresní soutěže. Po minulé domácí výhře s údajně dobrým předvedeným výkonem, jsme přijeli s cílem aktivní a kombinační hrou znepříjemnit zápas domácím fotbalistům, kteří byli jasnými favority, a pokusit se konečně dosáhnout na body z venku. Bohužel, opět jsme se přesvědčili, že jen chtít nestačí.
 
V brance znovu dostal příležitost Marcel Čeleda, na pravou stranu obrany se po zranění vrátil předseda klubu Ivan Pergler, na levé straně začal tradičně Pavel Sleza a ve stoperské dvojici kapitán Pavel Zeman s Tomášem Slezou. Zálohu zprava tvořili Kuba Laštovka, Tomáš Čeleda, Honza Chroust a Petr Pšenička a v útoku Pepa Nádraský s Tomášem Petrákem. Na lavičce ještě zůstali Martin Šmíd, Pavel Pešek, Michal Provazník a Tomáš Matoušek.
Zápas jsme za řízení rozhodčího Čiháka začali aktivně. Bohužel, aktivita vydržela jen asi deset minut, po kterých nás domácí začali přehrávat ve středu hřiště. Nejprve se ještě do dobré příležitosti dostal Pepa Nádraský, ale jeho střelu z hranice vápna domácí brankář stačil vyrazit na roh. Následně se po naší chybě dostali davelští k centru z pravé strany, který jsme dokázali sice odvrátit, ale jen k naběhnutému stoperu Mlejnskému, který povedenou střelou z 25 metrů do pravého horního rohu nedal Marcelovi vůbec žádnou šanci. (25.min1:0). Následně pokračovala hra vesměs plná nepřesností a osobních soubojů. Dostali jsme se ještě do jedné velké šance, kdy se dostal před brankáře domácích z levé strany Petr Pšenička, ale i jeho střelu vynikající domácí brankář dokázal vyrazit. Následně jsme nepokryli pro změnu naší levou stranu, přišla zpětná přihrávka do vápna na naběhnutého Zelenku a 2:0 (40. min).
 
Po přestávce jsme opět začali aktivněji a po deseti minutách se nám podařilo snížit. Nepříliš podařený centr z přímého kopu kapitána Pavla Zemana si po teči Tomáše Čeledy srazili davelští do branky 2:1 (55. min). Bohužel, obrat se nekonal. V 60. min prošel přes tři naše hráče středem hřiště davelský záložník Hejzlar a tvrdou, nechytatelnou střelou z dvaceti metrů do levého horního rohu naší branky opět nedal Marcelovi šanci (3:1). Následně jsme měli ještě jednu tutovku, jejímž proměněním bychom se možná vrátili do hry. Tomáš Čeleda vysunul do brejku Honzu Chrousta, který ale v dobré příležitosti trefil jen tyč. To bylo z naší strany po fotbalové stránce vše. Zbytek zápasu se dohrával ve zbytečně nervózní atmosféře a v závěru jsme obdrželi ještě jeden gól na konečných 4:1 v náš neprospěch.
 
Co dodat. V podstatě v současnosti nejsilnější možné sestavě jasná prohra po mizerném výkonu. Těžko se mi to jako hráči hodnotí. Ale můj pohled na věc je takový, že hráči, na jejichž hře slapské mužstvo staví (mělo by stavět), neodevzdávají vždy úplně stoprocentní výkon. Chybí nasazení, aktivita, tvrdá, ale nezákeřná hra. To je to, čím nás většinou ostatní mužstva porážejí. Prohráváme spoustu soubojů, často s pocitem jakési křivdy ze strany rozhodčích. Neumíme zastavit útočné snahy soupeře již v zárodku a jsme málo aktivní při podpo ře našich útočných aktivit. Musíme umět rány přijímat, ale taky i rozdávat. Pokud budeme takto pokračovat, čeká nás oprávněně čtvrtá třída.